Projekty

 

Infrastruktura kultury

 

 

Miło nam poinformować, że Galeria Szyb Wilson i Fundacja Eko-Art Silesia uzyskały dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach konkursu Rozwój Infrastruktury Kultury 2016.

 

Otrzymana dotacja umożliwi nam wyposażenia zarówno średniej jak i dużej galerii w profesjonalny system pozwalający na odpowiednie doświetlenie eksponowanych obrazów.

 

W związku z planowanymi pracami remontowymi prosimy o wyrozumiałość wszystkich gości Galerii Szyb Wilson.

 

 „Projekt i zakup oświetlenia w Galerii Szyb Wilson w Katowicach” - Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

Art Naif Festiwal

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej „Art Naif Festiwal” to jedyne takie w Polsce i prawdopodobnie największe w Europie święto artystów „dnia siódmego”. Pierwszy Art Naif Festiwal (wtedy jeszcze jako Nikisz-for – połączenie nazwy katowickiej dzielnicy Nikiszowiec i Nikifora) odbył się w 2008 roku. 

Centralną częścią Festiwalu jest wystawa malarstwa, rzeźby i ceramiki z całego świata, która odbywa się w Galerii Szyb Wilson, organizowany jest także szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy filmów, wystawy fotografii, koncerty, ArtJarmark – połączenie pleneru malarskiego z targami sztuki i rękodzieła.

Każdego roku wybierany jest motyw przewodni Festiwalu – kultura jednego z państw świata. Dotychczas były to Francja, kraje afrykańskie, Mongolia, Kuba i Izrael. Festiwal w 2013 roku poświęcony będzie Argentynie.

Poprzez Art Naif Festiwal chcemy zjednoczyć ludzi z różnych kultur, w różnym wieku i z różnych środowisk. Urok sztuki naiwnej zawarty jest nie w doskonałości warsztatowej jej twórców, ale chęci dzielenia się tym, co płynie prosto z ich serca, może dlatego te dzieła wywołują pozytywne emocje i są w stanie zauroczyć każdego.   

Strona Festiwalu: artnaiffestiwal.pl